Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 18.02.2018 R.

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłem „Nawracajcie się’’ i „Wierzcie w Ewangelię”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2. Pomocą w przemianie serca są nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz..17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. Ks. Jerzemu Popiełuszce w Jego relikwiach.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

5. W najbliższą sobotę, tj. 24 lutego zapraszamy do naszej Bazyliki na zakończanie drugiego miesiąca Nowenny przed koronacją obrazu Matki Bożej, Zwycięskiej Królowej Polski. O godz. 17:30 – modlitwa różańcowa, o godz. 18:oo Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana. Różaniec poprowadzą kapłani i wierni z Dekanatu Szczecin – Słoneczne. Słowo Boże wygłosi ks. mgr Krzysztof Rytwiński SChr – proboszcz parafii Szczecin – Podjuchy. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W niedzielę, 4. marca będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi ks. bp Henryk Wejman.

8. Zapraszamy na koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Barnima Gruneberga w wykonaniu nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, dziś na godz. 16:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech w naszym życiu nastanie czas pojednania. Idźmy wytrwale przez pustynię tego świata czyniąc pokutę , a dobry Bóg niech wspiera nasze wysiłki swoim błogosławieństwem.