Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11.02.2018 R.

1. Dziś obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych na godz. 12:00 i 15:00. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

2. Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że są choroby utrudniające nam bliskość z Bogiem – związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym poprzez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3. W środę – Popielec – rozpoczynamy Wieki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w tym dniu w naszej Bazylice o godz.: 7:00; 9:00; 12:00; 15:00. 18:00 i 19:30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszycie niedziele o godz..17:00. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:30, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:00. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 801 złotych. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 18. lutego o godzinie 16:00 w naszej Bazylice zostanie wykonany koncert w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Barnima Gruneberga. Wykonawcami koncertu będą nauczyciele i uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli”. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.