Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 04.02.2018 R.

1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My, jako uczniowie Chrystusa, mamy ten obowiązek podejmować i realizować w naszym życiu.

2. By mieć siłę do podejmowania tej drogi, potrzebna nam jest osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad słowem Bożym i modlitwie osobistej i wspólnotowej. Nasze adoracje w każdą pierwszą niedzielę miesiąca niech będą dla nas pomocą trwania w bliskości Pana. Chciejmy więc znaleźć dla sienbie miejsce i czas na spotkanie z naszym Mistrzem i Panem.

3. Jerycho modlitewne trwa jeszcze dziś do godz. 19:00.

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

1. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

2. Uprzejmie informujemy, że w naszej Bazylice jest wystawa wizerunków Matki Bożej ukoronowanych przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zatytułowana „Królowa Polski o wielu obliczach”, zachęcamy do zwiedzania. W zakrystii można nabyć książkę pt. „ Królowa Polski o wielu obliczach” w cenie 20 zł.

3. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

4. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Umiejmy wspomagać biedniejszych od nas w myśl słów Jezusa: „więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu”. Obyśmy nigdy nie musieli wyciągać ręki o pomoc, lecz mogli innym pomagać.

5. W najbliższą niedzielę, 11 lutego br. przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 12:oo i 15:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

7. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Panie, Ty leczysz złamanych na duchu i przewiązujesz ich rany”. Klęknijmy przed Panem i prośmy o zdrowie duszy i ciała.