Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.01.2018 R.

1. W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Program tygodnia modlitw o Jedność wywieszony jest w gablocie. W naszej Bazylice modlitwa pod przewodnictwem ks. biskupa Henryka Wejmana odbędzie się w piątek, tj. 19 stycznia o godz. 18:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych. (przeczytać program!).

2. Dziś po Mszy św. o godz. 15:00 zapraszamy na koncert organowy „POLSKIE KOLĘDY” w wykonaniu p. Szymona Jakubowskiego.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00, zapraszamy.

4. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, uprzejmie informujemy, że zakończenie kolędy planujemy w najbliższy czwartek. Program kolędy na najbliższe dni - (przeczytać program kolędy - program kolędy wywieszony jest również w gablocie)

5. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 562 zł. z przeznaczeniem na pomoc potrzebującym. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary również kolędowe serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Kalendarze parafialne na rok 2018 można jeszcze nabywać w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Obyśmy nie zmarnowali łaski Bożego błogosławieństwa, które za moment otrzymamy. Niech ono umocni nas w wiernym wypełnianiu powołania, jakim zostaliśmy obdarowani.