Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 24.12.2017 R.

1. Dziś wigilia, która rozpoczyna obchody Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela. A następnie, pasterka w naszej Bazylice o godz. 22:oo i 24:oo, podczas których wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa.

2. Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy również i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

3. Dziś Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego do godz. 15:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 i 19:30.

4. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt tj. 26. grudnia św. Szczepana według porządku niedzielnego.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek, 28. grudnia o godz. 18:oo, zapraszamy.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. W zakrystii można nabywać: kalendarze parafialne na rok 2018, książkę „Człowiek niezwykłej miary” wypowiedzi św. Jana Pawła II o Kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz płytę nagraną podczas poświęcenia nowych organów w naszej Bazylice „Regina Poloniae”. Jest to cegiełka na organy. Książki, kalendarze i płyty mogą być pięknym prezentem świątecznym.

8. Dziś spowiedź św. do godz. 16:oo. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny.

9. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2. stycznia 2018 r. Program podamy w niedzielę, tj. 31. grudnia 2017 r.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Przy wyjściu z Bazyliki kapłani przekazują życzenia świąteczne. Prosimy o ich przyjęcie i zabranie do swoich rodzin, również i dla sąsiadów !

Oczekując narodzin Jezusa, z ufnością przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy nie przegapili tego, co najważniejsze, i potrafili pokonywać przeszkody dzielące nas od naszych bliźnich.