Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 17.12.2017 R.

1. Już ostatni tydzień Adwentu. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo w dni powszednie oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś w tej szczególnej Eucharystii ?

2. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz.18:oo.

3. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

4. W ostatnią niedzielę O. Tadeusz Szeszko, rekolekcjonista, zebrał na fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” kwotę 6.550 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

5. W zakrystii można nabywać: kalendarze parafialne na rok 2018, książka „Człowiek niezwykłej mairy” wypowiedzi św. Jana Pawła II o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, płytę nagraną podczas poświęcenia nowych organów w naszej Bazylice „Regina Poloniae”. Jest to cegiełka na organy. Książki, kalendarze i płyty mogą być pięknym prezentem świątecznym.

6. W niedzielę wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy wigilię zgodnie z tradycją katolicką, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie spożywajmy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą „Ojcze nasz” oraz za zmarłych „wieczny odpoczynek”. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

7. W wigilię, tj. 24.grudnia, Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego do godz. 15:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00 i 19:30.

8. Pasterki w naszej Bazylice będą sprawowane o godz. 22:oo i 24:oo.

9. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt tj. 26. grudnia św. Szczepana według porządku niedzielnego.

10. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 6:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo, w sobotę od godz. 6:oo – 19:oo, w niedzielę do godz. 16:00. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny.

11. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Przy wyjściu z Bazyliki kapłani przekazują życzenia świąteczne. Prosimy o ich przyjęcie i zabranie do swoich rodzin!

Na dobre przygotowanie do przeżywania rodzinnych świąt Bożego Narodzenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.