Dziś czwartek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 10.12.2017 R.

1. Dziś rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji adwentowych. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych, zwłaszcza zatroszczmy się o to, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty święte. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Dala przypomnienia: dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., w poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. : 9:00, 15:00 i 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa!

2. W czasie Adwentu sprawujemy Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. Roraty. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo w dni powszednie oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3. W pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 wspólna modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana – jedna część – zapraszamy !!!

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz.18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi. Ofiary dziś złożone przeznaczamy na dzieła prowadzone przez ks. Tadeusza w Łagiszynie na cele parafialne i na dom prowadzony przez parafię dla ludzi starszych , chorych i niedołężnych. Za każdą ofiarę z serca dziękujemy.

7. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w ostatnią niedzielę zebrali do puszek kwotę 615 zł. z przeznaczeniem na paczki świątecznie dla biednych. Caritas rozprowadza w kruchcie Bazyliki: świece wigilijne, kartki świąteczne, książki” Człowiek niezwykłej miary” jako cegiełki na korony dla Matki Bożej oraz kalendarze parafialne na rok 2018. Kupując w Caritasie wspomagamy „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

8. Osobom, które złożyły swoje dary na korony i suknię dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby seminarium i naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 19:30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Przyjmując Boże błogosławieństwo, wzbudźmy w naszych sercach pragnienie nawrócenia i z zapałem przygotujmy się na przyjście Pana, prostujmy ścieżki dla Niego. Niech nam w tym pomoże uczestnictwo w rekolekcjach.