Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 03.12.2017 R.

1. Dziś rozpoczynamy okres Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2. Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty rozpoczynamy od jutra w dni powszednie. W naszej Bazylice Msza św. roratnia przy ołtarzu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski o godz. 6:oo oraz dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa.

3. Do 4 grudnia trwa w naszej Bazylice Jerycho różańcowe.

4. W pierwszą środę miesiąca po Mszy św. o godz. 18:00 wspólna modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana – jedna część – zapraszamy !!!

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz.18:oo.

6. W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej Bazylice o godz. 7:oo Godzinki o Niepodanym Poczęciu NMP, Msze św. o godz.: 7:30; 9:00; 12:00; 15;00 i 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Również w piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do modlitwy.

8. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów i lektorów wraz z rodzicami o godz. 11:00.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Od przyszłej niedzieli Adwentu tj. od 10 – 13 grudnia w naszej wspólnocie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. kan. Tadeusz Nowak z Łagiszyna na Białorusi. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach. W tym dniu również naszymi ofiarami do puszek wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi.

11. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świątecznie dla biednych. Również Caritas rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, książki” Człowiek niezwykłej miary” jako cegiełki na korony dla Matki Bożej oraz kalendarze parafialne na rok 2018. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg umacnia w nas wiarę, nadzieję i miłość, którymi będziemy dzielić się z innymi. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, byśmy z nowymi siłami wyszli z tej świątyni.