Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12.11.2017 R.

1. Jutro przypada 73. rocznica śmierci i 6. rocznica beatyfikacji Ks. Karola Lamperta. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo. Podczas Mszy św. ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz poświęci nową figurę św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku męczenników II wojny światowej. Zapraszamy do modlitwy o pokój i pomyślność dla naszej Ojczyzny.

2. Zapraszamy na modlitwę za polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:3o – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym.

3. Modlitwa za zmarłych, poległych i pomordowanych przy pomniku męczenników II wojny światowej dziś po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy – zapalmy również znicze !

4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w piątek – św. Elżbietę Węgierską, w sobotę – bł. Karolinę Kózkównę.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. Uprzejmie informujemy że Panie z Instytutu Kard. Wyszyńskiego przekazały jako dar 100 książek pt. „CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY”: Są to wypowiedzi św. Jana Pawła II o Słudze Bożym Stefanie Kard. Wyszyńskim. Osoby zainteresowane mogą nabyć tę książkę składając ofiarę jako cegiełkę na Korony dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Książki są do nabycia w zakrystii. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby AWSD w Szczecinie. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę.

8. Zapraszamy na koncert organowy do naszej Bazyliki w przyszłą niedzielę na godz. 16:oo.

9. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem na drodze rozwoju i kształtowania naszego człowieczeństwa.