Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 05.11.2017 R.

1. Dziś ewangelista wzywa słuchaczy słowa Bożego, aby zadali sobie pytanie, czy są wierni swojemu Mistrzowi, Jezusowi Chrystusowi. Nie wystarczy powtarzać słów Mistrza, trzeba własnym życiem pokazać, że nimi się żyje na co dzień.

2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzaniem cmentarza.. Zapraszamy na modlitwę za wiernych polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:3o – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym

3. Dziś i we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę przy pomniku męczenników II wojny światowej.

4. W tym tygodniu przezywamy w liturgii: w czwartek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek – św. Leona Wielkiego, w sobotę – św. Marcina z Tours.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.Zapraszamy do czuwania i wspólnotowej modlitwy.

6. W sobotę 99. rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego o godz. 15:oo. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują.

7. W następną niedzielę będziemy obchodzić IX dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

8. Msza św. członków Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 746 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych na skutek kataklizmu w Meksyku. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

10. Swój dar na korony złożyli Ojcowie Paulini z Jasnej Góry i Panie z Instytutu Prymasa Kard. Wyszyńskiego. Panie z Instytutu Kard. Wyszyńskiego przekazały również jako dar 100 książek pt. „CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY”: Są to wypowiedzi św. Jana Pawła II o Słudze Bożym Stefanie Kard. Wyszyńskim. Osoby zainteresowane mogą nabyć tę książkę składając ofiarę jako cegiełkę na Korony dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Ksiązki są do nabycia w zakrystii. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby AWSD w Szczecinie. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna . Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy sprawy osobiste, rodzinne i narodowe. W sposób szczególny prośmy o dar zbawienia dla naszych zmarłych.