Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 29.10.2017 R.

1. Chrystus naucza, że największym przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Boga.

2. Kończy się październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś we wspólnej modlitwie różańcowej ?

3. W poniedziałek, tj. 30 października przypada dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie znakiem wdzięczności za posługę kapłańską w naszej wspólnocie parafialnej.

4. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:oo; 15:oo i 18:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo modlitwa przy pomniku męczenników II wojny światowej, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, na którą serdecznie zapraszamy.

5. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. listopada w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. listopada o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6. W pierwszy piątek miesiąca, przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo. Po Mszy św. o godz. 15:oo modlitwa pod przewodnictwem członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

7. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msza św. członków Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

8. Na ławkach są rozłożone kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Zapraszamy na modlitwę za wiernych polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

9. Dziś po każdej Mszy św. w kruchcie Bazyliki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary na pomoc dla poszkodowanych na skutek kataklizmu w Meksyku.

10. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Dziękujemy za ofiary na potrzeby AWSD w Szczecinie. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Ważne jest to, abyśmy na rzeczywistość, która nas otacza, patrzyli zawsze kategoriami Bożymi, a nie ludzkimi. Nasz sposób postrzegania świata musi być nieustannie korygowany z naszą wiarą. Na trud realizacji tego zadania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.