Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 22.10.2017 R.

1. W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – papieża i naszego wielkiego Rodaka. Po każdej Mszy świętej możliwość oddania Mu czci w relikwiach poprzez ich ucałowanie lub dotknięcie.

2. Dzisiaj przeżywamy również Światowy Dzień Misyjny. Świadomi naszej odpowiedzialności za Dzieło Misyjne Kościoła otaczamy je naszą modlitwą oraz wspieramy ofiarami pieniężnymi. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na ten cel.

3. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce w Jego relikwiach.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech wyprasza ona pokój w naszych sercach, rodzinach i na całym świecie. Różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i 17:30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w każdy wtorek o godz. 17:00. Przygotowanie dla osób dorosłych w każdą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18:00.

6. Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach.

7. W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi w Meksyku Episkopat Polski ogłosił Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku pod hasłem „KOŚCIÓŁ W POLSCE DLA MEKSYKU”. Ofiary kataklizmu otoczymy w sposób szczególny naszą modlitwą w przyszłą niedzielę, tj. 29 października. Po każdej Mszy świętej będziemy mogli także wesprzeć materialnie Kościół w Meksyku poprzez złożenie ofiary pieniężnej do puszki. Zbiórkę pieniężną przeprowadzi Caritas naszej Parafii.

8. W ostatnią niedzielę na AWSD zebraliśmy kwotę 920 zł. Za złożone ofiary dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie. Koperty na Seminarium są wyłożone na stoliku pod chórem.

9. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii.

11. Prasę katolicką również nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych łask.

Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi” – tymi słowami zwrócił się św. Jan Paweł II do każdej i każdego z nas. Niech Boże błogosławieństwo uzdalnia nas do wypełniania tego wezwania.