Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 08.10.2017 R.

1. Bóg nieustannie obdarza nas darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy.

2. Nabożeństwo różańcowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30; dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretta Molla.

4. W piątek (13 października), przypada 100. rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa - rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. dr Zbigniew Cieszkowski - Dyrektor Centrum Duchowości Maryjnej Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Również w najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do modlitewnego czuwania.

6. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski. W kruchcie i przed przed Bazyliką zbierane są ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II. Ofiary zbierają członkowie Rady Parafialnej i młodzież.

7. Również dziś i w przyszłą niedzielę są zbierane podpisy pod petycją „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”. Żeby poprzeć propozycje ustawy trzeba wpisać się na listę i podać numer dowodu osobistego. Serdecznie prosimy o poparcie tych starań.

8. Zbiórka lektorów i ministrantów w sobotę o godz. 11:oo.

9. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii.

11. Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego tzw. trydencka w naszej Bazylice w środę o godz. 19:15. Zainteresowanych zapraszamy.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

O nic się zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem”. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.