Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 01.10.2017 R.

1. Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne – to wezwanie, które płynie z dzisiejszej liturgii słowa. Również wynikający z niej nakaz przemiany życia.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w rywalizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej, zwłaszcza w 100. rocznicę objawień w Fatimie. W naszej Bazylice zapraszamy wszystkich na nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30; dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo.

3. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. października w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie dziś o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

7. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek – Aniołów Stróżów, środę – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. Faustynę Kowalską, w sobotę - Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.

8. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11:oo.

9. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W dniu 7 października odbędzie się wielka modlitwa „Różaniec do granic” Nasz dekanat ma miejsce modlitwy w Kołbaskowie. Program, modlitwy jest wywieszony w gablocie i wyłożony na stoliku pod chórem. Osoby chętne na wyjazd prosimy o zapisywanie się zakrystii. Wyjazd autokarem w sobotę, 7 października o godz. 9:45. Koszt 10 zł. Są jaszcze wolne miejsca.

11. Dziś naszymi ofiarami do puszek Caritas wspieramy biednych i potrzebujących.

12. Kalendarze parafialne na rok 2018 można nabywać w zakrystii i na stoliku Caritas w kruchcie Bazyliki.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy”. Niech błogosławieństwo Trójcy Świętej uzdolni nas do pogłębiania wiary i świadczenia o niej poprzez nasze konkretne czyny.