Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 17.09.2017 R.

1. Dzisiejsza Msza św. o godz. 13:30 będzie równocześnie rozpoczęciem roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61. Zapraszamy do uczestnictwa.

2. W Modlitwie Pańskiej mówimy: „i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom” i to wezwanie zawiera liturgia słowa dzisiejszej niedzieli. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy potrafię przebaczać ?

3. Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć sobie Jego życie i zadać pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość życia i pobożność. Po każdej Mszy św. będziemy mogli oddać mu cześć w relikwiach i prosić o wstawiennictwo u Boga.

4. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Wszystkich lektorów i ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11:oo.

6. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. Trasa pielgrzymki: Szczecin – Licheń – Częstochowa – Kraków - Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi ze śniadaniami: w Częstochowie w Domu Pielgrzyma i w Krakowie u sióstr Kapucynek. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Spotkanie pielgrzymów w środę, 20 września po Mszy św. o godz. 18:oo. Prosimy o dokonanie wpłat. Wyjazd w piątek, tj. 22.09.2017 r. o godz. 6:oo z przed naszej Bazyliki.

7. Osobom, które złożyły swoje dary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. W dniu 28.09.2017 r. po raz dziesiąty jest organizowana w Polsce akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast świata”. W naszej parafii zapraszamy na modlitwę w dwóch miejscach o godz. 15:oo: przy Bramie Portowej pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa i przy al. Wyzwolenia, róg Obr. Stalingradu - przy wejściu do Galerii Kaskada - członków Kół Żywego Różańca i Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Winy człowieka mogą zostać zgładzone tylko dzięki miłosierdziu i litości Boga, gdyż nie jesteśmy w stanie spłacić zaciągniętego przez grzech długu. Doznając tak wielkiej łaski, sami mamy przebaczać naszym winowajcom. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.