Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.09.2017 R.

1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus. Stopniując upomnienie: najpierw w cztery oczy, później wobec jednego lub dwóch światków, a ostatecznie wobec Kościoła. Stosowanie tego Chrystusowego nakazu upomnienia jest potrzebne również dziś, ale czy mamy odwagę, aby upomnieć swojego brata?

2. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowania do przyjęcia sakramentów św. Prosimy rodziców by zainteresowali się sprawą przygotowania dzieci do I Komunii św. – zapisy u ks. Pawła po Mszy św o godz. 13:30 lub w biurze parafialnym. Młodzież do bierzmowania zgłasza swoje pragnienie przygotowania u ks. Piotra po Mszy św. o godz. 10:30.

3. Nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem Ks. dr. Jarosława Staszewskiego, kustosza Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w środę, 13 września o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:oo.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespół Caritas zebrali do puszek kwotę 546 zł. Za przekazaną pomoc dla ludzi biedniejszych od nas z serca dziękujemy.

8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Licheń – Częstochowa – Kraków - Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi ze śniadaniami: w Częstochowie w Domu Pielgrzyma i w Krakowie u sióstr Kapucynek. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Są wolne miejsca.

9. Zachęcamy do składania osobistych darów na korony i suknię dla Matki Bożej Częstochowskiej. W ostatnim tygodniu został ofiarowane: dwa pierścionki, łańcuszek i kolczyk. Każdy dar jest odnotowywany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Abyśmy mogli dokonywać mądrych wyborów, zło odrzucać a dobro pielęgnować przyjmijmy Boże błogosławieństwo.