Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 27.08.2017 R.

1. Chrystus przez swoją mękę, krzyż i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia. Rolą Piotra jest trwać w wierze i umacniać wiarę braci. Dziś zadajmy sobie pytanie: czy naszą modlitwą przyczyniamy się do wspierania wiary każdorazowego papieża?

2. 29. sierpnia przeżywamy wspomnienie ścięcia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na sunę odpustową o godz. 18:00.

3. W dnia 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny podczas II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku męczenników II wojny światowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. września w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. września o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. W najbliższy piątek - pierwszy piątek miesiąca - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo. Po Mszy św. o godz. 15:oo modlitwa pod przewodnictwem członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

6. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

8. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 26.sierpnia 2017 r. rozpoczął posługę w naszej parafii ks. mgr Paweł Półtorak. Witamy ks. Pawła w naszej rodzinie parafialnej i życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej w pracy duszpasterskiej wśród nas.

9. Zachęcamy do składania osobistych darów na korony i suknię dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary składane na cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Dziś po każdej Mszy św. naszymi ofiarami do puszek wspieramy naszych rodaków, poszkodowanych na skutek nawałnic, szczególnie z województwa pomorskiego.

11. W dniach od 22 – 24 września organizujemy wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy. Po drodze nawiedzimy Licheń, z Częstochowy pojedziemy do Karkowa gdzie nawiedzimy: Bazylikę Miłosierdzia Bożego, Centrum św. Jana Pawła II i Wawel. Koszt wyjazdu 300 zł. W cenie: przejazd, dwa noclegi ze śniadaniami w Częstochowie w Domu Pielgrzyma i w Krakowie u sióstr Kapucynek. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziękując za otrzymane łaski. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.