Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13.08.2017 R.

1. Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.

2. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzuceniem. Dobry nasz Ojciec wspiera nas w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

3. W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, męczennika. Po Mszach św. o godz. 15:oo i 18:oo będzie można dodać mu cześć w jego relikwiach.

4. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu świecimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne, dziękując Bogu za obfitość zbiorów. Poświecenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św. Msze św. wg. porządku niedzielnego.

5. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartak o godz. 18:oo.

6. W sobotę, 19 sierpnia rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Wyzwolenia, 3-go Maja, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Zapaszmy wszystkich do uczestnictwa, aby w ten sposób wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji.

7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

8. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 802 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy.

9. Zachęcamy do składania osobistych darów na korony i suknię dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary składane na cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze dążenia do pogłębienia wiary, a przez to naszą więź z Chrystusem.