Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 30.07.2017 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; we wtorek – św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.

2. We wtorek zaczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Trud wyrzeczenia i powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową i pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.

3. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze. Dziękujemy osobom, które wsparły pielgrzymów. Intencje wraz z ofiarami zostały przekazane pielgrzymom podczas obiadu w ostatni piątek. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie i wydanie obiadu pątnikom.

4. Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4 sierpnia w godz. od 7:00 – 21:00. W pierwszą środę do szczególnej modlitwy zapraszamy członków Kół Żywego Różańca.

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek miesiąca przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w godz. od 7:00 -8:00 i od 15:00 – 19:00.

7. Msza św. Członków Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:00, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

9. Można już składać osobiste dary na korony dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Nakarmieni słowem i Ciałem Chrystusa, idźmy w codzienne życie. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.