Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.07.2017 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, dziewicę; we wtorek – św. Jakuba, Apostoła; w środę – św. Joachima i Annę, rodziców NMP, w sobotę – św. Martę.

2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

3. We wtorek przypada również liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu poświęcenie pojazdów po Mszy świętej o godz. 15:00 i 18:00. Zgodnie ze zwyczajem lat ubiegłych ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa dzień imienin obchodzi Ks. Krzysztof Maj, duszpasterz w naszej parafii i opiekun wspólnoty Małych Rycerzy MSJ. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o dostojnym Solenizancie. Ks. Krzysztof uroczystą Mszę świętą imieninową odprawi w późniejszym terminie.

5. W ostatnią niedzielę na odbudowę katedry w Gorzowie Wielkopolskim zebraliśmy do puszek kwotę 1538,14 zł i 8 euro. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

6. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 160 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. W dniu 28. lipca około godz. 13:30 będziemy gościli uczestników Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Kto może niech przyniesie ciasto.

7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:00.

8. Można już składać osobiste dary na korony dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Księdzu Krzysztofowi, wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni przy eucharystycznym stole, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.