Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02.07.2017 R.

1. Liturgia słowa zachęca nas do pozytywnej odpowiedzi na powołanie, jakim Bóg obdarzył człowieka. Pójście za tym wezwaniem oznacza rezygnację z wszystkich dotychczas ważnych spraw, bo trzeba być w pełni wolnym, aby pójść za Chrystusem. Czy jestem na tyle wolny, aby pójść za Chrystusem i głosić Go innym?

2. Jerycho modlitewne pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa trwa do 4 lipca w godz. od 7:oo do 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

3. W pierwszą środę po Mszy św. o godz. 18:oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie pod przewodnictwem członków Kół Żywego Różańca.

4. Polećmy w naszych osobistych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Skorzystajmy z okazji jaką daje pierwszy czwartek miesiąca i przyjdźmy na Mszę św. o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo do 18:3o. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo. Po Mszy św. modlitewne czuwanie.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. W czasie wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

8. W czasie wakacji nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 13:30.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 967 zł. z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Za przekazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

10. Trwają prace wykończeniowe przy nowych organach. Można już składać osobiste dary na korony dla Matki Bożej Częstochowskiej. Każdy dar będzie odnotowany w Wielkiej Księdze Koronacyjnej. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy czas wakacji, urlopów i naszej codziennej pracy.