Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.06.2017 R.

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo procesja wokół Bazyliki. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, wszystkich do pójścia za Chrystusem Eucharystycznym.

2. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków i ziół.

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na procesję z kościoła św. Andrzeja Boboli do Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczęcie o godz. 18:oo..

4. W naszej parafii uroczystość odpustowa, patrona parafii i Bazyliki. Do dorocznej uroczystości przygotujemy się przez TRIDUUM, podczas którego w Roku Maryjnym będziemy przybliżać wielkie wydarzenia z życia Kościoła. Podczas Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo będzie specjalne kazanie: w środę, 21.06 – 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie; w czwartek, 22.06. – 300. rocznica koronacji MB w Częstochowie i w piątek, 23.06. – Totus Tuus - św. Jan Pawł II – papież maryjny.

5. W dniu 24 czerwca uroczystość odpustowa pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi:

- godz. 17:oo - błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej.

- godz. 18:oo – premiera utworu napisanego na tę uroczystość: „Regina Poloniae”. Podczas

uroczystej sumy Ks. Arcybiskup poświęci nowe organy i pobłogosławi relikwiarz i portal

św. Jana XXIII. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół

naszej bazyliki.

1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:3o.

2. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

3. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek Caritas będziemy wspierali akcję wakacyjną pomoc dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych.

4. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

5. Makulaturę na misje będzie można przekazywać do pojemników w dniach 23 -24 czerwca br.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

7. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Spotkanie z Bogiem zawsze przemienia. Od Niego otrzymaliśmy pokarm, który nas podtrzymuje i sakrament, który nas odnawia. Darmo otrzymaliśmy, darmo też dzielmy się nim z innymi, których On postawi na drodze naszego życia. Jak Apostołowie, tak i my nieśmy światu nadzieję.