Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 11.06.2017 R.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym czasie nie przystąpiliśmy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.

2. Dziś druga grupa dzieci przestąpi do I Komunii św. o godz. 10:oo. Nabożeństwo dla dzieci i rodziców o godz. 16:oo. Przez cały biały tydzień zapaszmy dzieci na godz. 18:oo. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów, chłopców do noszenia poduszek.

3. We wtorek , 13 czerwca zapraszamy na nowennę, Mszę św. i Procesję Fatimską ulicami naszej parafii. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. kan. Wojciech Musiałek, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Szczecinie. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy. Program procesji wywieszony w gablotach.

4. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Uroczysta Msza w naszej Bazylice sprawowana przez Ks. Arcybiskupa i kapłanów Dekanatu Szczecin -Śródmieście o godz. 9:oo. Po tej Mszy św. Chrystus będzie wędrował ulicami naszego Miasta. Przygotujmy się do tego wydarzenia zarówno duchowo, przez sakrament pokuty, jak i zewnętrznie przez dekorację naszych domów i ulic.

5. Niech udział w tej uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa. Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki codziennie o godz. 18:oo

6. Msza św. rychłej w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

7. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie o godz. 17:3o.

8. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

9. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Antoniego z Padwy - prezbitera dK,

w środę – Bł. Michała Kozala Bp. m, w sobotę - św. Brata Alberta Chmielowskiego.

1. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 731 zł. z przeznaczeniem na pomoc w budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie..Za przekazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

2. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie..

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

4. Ks. Arcybiskupowi z racji 40. rocznicy święceń kapłańskich oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy teraz błogosławieństwo Ojca, Syna i Ducha Świętego, niech ono uzdolni nas do pobożnego czynienia znaku krzyża, znaku miłości Boga względem nas.