Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 28.05.2017 R.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed wniebowstąpieniem zostawia nam swój testament: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody …”. Czy jestem wierny temu testamentowi?

2. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego codziennie połączona z nabożeństwem majowym.

3. Do końca maja trwają nabożeństwa majowe o godz. 17:3o, śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30.

4. Od pierwszego czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa , codziennie o godz. 17:3o.

5. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 czerwca w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy służbę liturgiczną i ich rodziny.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

8. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej – wymiana tajemnic różańcowych.

9. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:oo – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W związku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

11. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Trwają prace przy montażu nowych organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Ks. Arcybiskupowi z racji 40. rocznicy święceń kapłańskich oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

W życiu codziennym jesteśmy nieustannie narażeni na niebezpieczeństwa – musimy toczyć duchową walkę z pokusami, które odwodzą nas od zbawienia. Abyśmy wszyscy wychodzili z tych zmagań zwycięsko, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.