Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 21.05.2017 R.

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa obiecuje posłanie nam Ducha Świętego. Bo dopiero umocnieni Jego mocą nie zgubimy celu naszego życia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Kwartalne, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w jego relikwiach.

4. Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

5. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieńskie będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w naszej Bazylice w niedzielę, tj. 28. maja o godz. 12:oo. Ks. Arcybiskup ogłosi dekret o przygotowaniu do koronacji milenijnej kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odbiera kult w naszej Bazylice od 6. grudnia 1959 r. Do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. W następną niedzielę świętować będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Nabożeństwo majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30, śpiew pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

8. W związku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

9. Trwają prace przy montażu nowych organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Makulaturę na misje będziemy mogli przekazać w najbliższy piątek i sobotę tj. 26-27 maja br. do pojemników obok Bazyliki.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jezus – pomimo że zapowiada swój powrót do domu Ojca – zapewnia, że nikogo nie zostawi, ale nadal będzie prosił Ojca za swoimi uczniami. To samo Chrystus mówi do nas: Bóg Ojciec zaprasza nas do miłości, a sam kocha nas ciągle tak samo, bez względu na naszą słabość i grzeszność. Niech Boże błogosławieństwo umocni w nas tę prawdę.