Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 07.05.2017 R.

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego i prośmy o liczne i święte powołania, aby nie zabrakło kapłanów na naszej ziemi.

2. Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa, męczennika. Po każdej Mszy św. możliwość oddania Jemu czci w relikwiach.

3. W najbliższy czwartek , tj. 11 maja o godz. 18:oo Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym naszej parafii. Zapraszamy do świętowania uroczystości Zesłania Ducha Świętego w naszej rodzinie parafialnej.

4. Również w czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz. 18:oo.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, tj. 12.05.2017 r. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

6. W sobotę (13 maja), 100. rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa - rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. kan. dr Krzysztof Cichal, proboszcz parafii Świętej Rodziny i Dziekan Dekanatu Szczecin - Niebuszewo. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziś, po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebraną ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

8. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

9. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie..

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy o mądrość, abyśmy podejmując codzienne wybory kroczyli Bożymi drogami.