Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 23.04.2017 R.

1. Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1978 Jan Paweł II nawoływał: „Nie lękajcie się”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Od nas zależy, czy przyjmiemy Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Podstawą do przemiany życia niewątpliwie jest sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym.

2. Niewątpliwą pomocą w tym otwarciu są objawienia św. S. Faustyny Kowalskiej i różne formy kultu Jezusa Miłosiernego. Sam Jezus wskazał S. Faustynie pięć sposobów, jakimi ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia (15:00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie”, relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo i bezpośrednio po niej na Mszę św.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w jego relikwiach.

4. Dziś, po każdej Mszy św. naszymi ofiarami do puszek wspieramy działalność Caritas naszej Archidiecezji.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. W najbliższą niedzielę słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosić będą Ojcowie franciszkanie z Krakowa. Na sumie uroczyste wprowadzenie relikwii męczenników: bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. O. Michała Tomaszka. Będzie również możliwość otrzymania obrazka z ich relikwiami.

8. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:3o.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Czasami jak św. Tomasz, musimy zobaczyć czyjeś rany, a nawet poczuć ich ból, by przejrzeć, zrozumieć, by jeszcze raz zacząć żyć, żyć inaczej, lepiej. Umocnieni Eucharystią, idźmy i dzielmy się z innymi błogosławionym darem Bożego Miłosierdzia.