Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 16.04.2017 R.

1. Dzisiaj od wczesnego poranka rozbrzmiewają głosy zwiastujące radosną nowinę o zwycięstwie Jezusa Chrystusa nad śmiercią, szatanem i grzechem. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością; tego życzymy Wam wszystkim, umiłowani Parafianie, Przyjaciele i Goście.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów na czele z ks. infułatem Edmundem za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję chórowi parafialnemu „Cantate Deo” pod kierownictwem p. Elizy za oprawę muzyczną wraz z kapłanami i klerykiem Danielem oraz. p. organistce Monice. Ks. Robertowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką oraz p. Henrykiem Szulcem za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Roberta za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie. p. Andrzejowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.

3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

4. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 36 rodzin i 43 osób samotnych. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary na budowę nowych organów oraz każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby to orędzie ogłosiła całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia (15:00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koroną do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. W przyszłą niedzielę, niedzielę Miłosierdzia Bożego ofiarami do puszek będziemy wspierali działalność Caritas naszej Archidiecezji.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Opromienieni niezmiernym blaskiem liturgii Zmartwychwstania Pańskiego, dzielmy się z innymi jej świętym pokojem i radosnym „Alleluja”. Aby wszędzie „zabrzmiały dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo”.