Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 02.04.2017 R.

1. Zbliżamy się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czy jednak jesteśmy do nich przygotowani? Najlepszym sposobem przygotowana do świąt jest przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii Świętej, co również wynika z przykazań kościelnych. Jeśli jeszcze tego nie uczyniliśmy, to zechciejmy do sakramentu pokuty i pojednania przystąpić jak najszybciej.

2. Innym sposobem przygotowania do Wielkanocy jest uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30 i 18:30. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o godz. 18:3o poprowadzą sybiracy. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii z serca dziękujmy.

4. Czuwanie i modlitwa członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

5. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:oo

6. W pierwszy piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od godz. 15:oo. Zapraszamy do trwania przed Panem.

7. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla biednych. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. W kruchcie można pobrać specjalną torbę miłosierdzia na paczkę świąteczną. Torbę z darami składamy w koszu lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Pomoc ubogim jest uczynkiem miłosierdzia.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Jerycho modlitewne trwa w naszej Bazylice od 1. – 4. kwietnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Zapraszamy do modlitwy.

11. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek o godz. 19:3o.

12. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wieki Tydzień.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, aby uczyć się od Niego Miłości.