Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 26.03.2017 R.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu. Dla naszej parafii wybiła godzina powstania ze snu. Rekolekcje to wielka szansa spotkania ze Zbawicielem. Rekolekcje prowadzi O. Ryszard Bortkiewicz - paulin z Jasnej Góry. Rekolekcje trwają od dziś do środy włącznie. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek wtorek i środę spotykamy się o godz. 9:oo, 15:oo i 18:oo. Dopełnieniem rekolekcji jest sakrament pokuty i pojednania. Spowiedź św. rekolekcyjna we wtorek i środę od godz. 8:oo – 10:oo i po południu od godz. 15:oo. Módlmy się, aby to był czas szczególnej łaski dla wszystkich parafian i przyjaciół naszej bazyliki. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach. Nie zmarnujmy danej nam szansy !

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. Dziś kazanie pasyjne wygłosi Ojciec Rekolekcjonista. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 18:3o. Kto może zapraszamy do uczestnictwa. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:oo, 18:30 i 19:3o.

3. W ostatnią niedzielę Klerycy zebrali do puszek kwotę 1843 zł. z przeznaczeniem na potrzeby seminarium. Za przekazane ofiary z serca dziękujemy. .

4. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

5. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wielkanocne, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. W kruchcie można pobrać specjalną torbę miłosierdzia na paczkę świąteczną. Torbę z darami składamy w koszu lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Pomoc ubogim jest uczynkiem miłosierdzia.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

7. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. kwietnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. kwietnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do modlitwy i czuwania

8. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech udział w rekolekcjach pomoże nam odkryć prawdziwą Miłość, która ma swoje źródło w Bogu. Na głębokie przeżywanie rekolekcji przyjmijmy Boże błogosławieństwo.