Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 12.03.2017 R.

1. Czas Wielkiego Postu jest darem szczególnego spotkania ze Zbawicielem. To okres, w którym uświadamiamy sobie, że zbawienie jest darem, który otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, a jednocześnie stawiamy sobie pytanie, czy umiemy ten dar przyjąć i odwzajemnić się miłością do Boga i człowieka.

2. Pomocą w przeżywaniu tego okresu są nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:3o. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

5. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary złożone na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 1.044 zł. Za przekazaną pomoc dla biednych z serca dziękujemy.

7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek na pomoc dla misji i misjonarzy. Nie wszyscy możemy pojechać na misje. Wszyscy możemy poprzez swój złożony dar w misjach uczestniczyć.

8. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii gościli kleryków naszego AWSD. Klerycy będą się z nami modlili i głosili słowo Boże. Po Mszach św. będą zbierali ofiary do puszek z przeznaczeniem na potrzeby seminarium.

9. Od IV niedzieli Wielkiego Postu (od 26 – 29.03.2017 r.) będziemy przeżywali w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi O. Ryszard Bortkiewicz, paulin z Jasnej Góry. Módlmy się, aby to był czas szczególnej łaski dla wszystkich parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

10. W najbliższy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na film „Błogosławiona wina” o Matce Bożej Kodeńskiej na godz. 18:30 – po filmie komentarz pana prof. Łuczko. Wstęp wolny.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana” – niech pamięć o tym fakcie będzie dla nas wsparciem na drodze umacniania wiary i naszego nawrócenia.