Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 05.03.2017 R.

1. Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że człowiek pochodzi od Boga, ale po grzechu pierworodnym odwrócił się od Stwórcy, dlatego też wypatruje Jego miłosierdzia. Poprzez praktyki Wielkiego Postu i nabożeństwa wielkopostne wynagradzajmy za nasze grzechy, aby uprosić Boże miłosierdzie.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz..17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:3o. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

6. We wtorek, tj. 28 lutego został zamontowany portal św. Jana XXIII. Płaskorzeźba została wykonana z białego marmuru i umieszczona nad drzwiami do zakrystii. Trwa montaż organów. Za ofiary złożone na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej.

8. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali misje i misjonarzy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Sam Chrystus, a po Nim Kościół, przedkłada nam w czasie Wielkiego Postu środki, które mają służyć naszemu nawróceniu. Chodzi o modlitwę, post i jałmużnę. Te zewnętrzne znaki wewnętrznej rzeczywistości musimy przyjąć i wprowadzić w życie. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo .