Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 26.02.2017 R.

1. Dziś Chrystus pyta nas, jakie troski są w naszym życiu na pierwszym miejscu: o doczesność, czy o szczęśliwą wieczność ?

2. Przykładem troski o własne zbawienie może być św. Kazimierz Królewicz, którego święto będziemy obchodzili w sobotę.

3. W środę – Popielec – rozpoczynamy Wieki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w tym dniu w naszej Bazylice o godz.: 7:oo; 9;oo; 12:oo; 15:oo. 18:oo i 19:3o. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszycie niedziele o godz..17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:3o. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. marca w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. marca o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

6. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

7. W najbliższy piątek - pierwszy piątek miesiąca - całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

8. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Od wczoraj tj. od 25 lutego już jest czynne 6 głosów w nowych organach. Cieszymy się, że nowy instrument już uświetnia nabożeństwa. Do zamontowania pozostało jeszcze 31 głosów. Z parafii wpłynęło na organy 23.350 zł. Ofiarę na organy złożyło 142 osoby. Potrzeba jeszcze 350 tys. zł. Prosimy o wsparcie tej inwestycji na miarę możliwości. Za już złożone ofiary dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Jeszcze dziś można przekazać makulaturę na misje.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli”. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.