Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 19.02.2017 R.

1. Z natury człowieka wynika miłość do swoich bliskich i takie nastawienie do życia możemy realizować przy pomocy własnego wysiłku. Chrystus stawia nam wyżej poprzeczkę – abyśmy miłowali naszych nieprzyjaciół. – tego jednak już własnym wysiłkiem nie jesteśmy w stanie uczynić. Potrzebna jest nam głęboka wiara w to, że Jezus Chrystus głoszoną przez siebie naukę poświadczył własnym życiem. Jeżeli wierzysz, że Jezus Chrystus umarł i zmartwychwstał dla twojego zbawienia, to uwierzysz, że Jego mocą możesz miłować nieprzyjaciół.

2. Potwierdzeniem tej myśli jest postać św. Piotra, którego będziemy wspominać w środę 22 lutego, gdy będziemy obchodzili święto Katedry św. Piotra Apostoła. Znamy dokładnie jego postać, raz wyznawał wiarę w Jezusa Chrystusa, a innym razem zapierał się Go. Obchodząc jednak to święto przypominamy, że to on jest strażnikiem nauki Chrystusa, ale również jej wykonawcą.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w jego relikwiach.

4. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów o godz. 12:oo.

5. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace w związane z renowacją 4 gablot wokół naszej Bazyliki. Koszt prac wyniósł 4.200 zł. W dniu wczorajszym została poświęcona figura św. Jakuba Młodszego, Apostoła – jest to fundacja. P. Eli i Zbigniewa Zdanowiczów. – koszt 11.500 zł. Trwa montaż nowych organów. Za składane ofiary na ten cel i na potrzeby parafii dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. W najbliższy piątek i sobotę będzie można przekazać makulaturę na misje.

7. W najbliższą niedzielę przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Msza św. w intencji jubilata i solenizanta w niedzielę o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Miłość nieprzyjaciół, której uczy nas Jezus jest trudna, ale możliwa. Kochać nieprzyjaciół oznacza chcieć dla niego dobra, rezygnując z pragnienia zemsty. Oby błogosławieństwo Boże pogłębiło nasze rozumienie prawdziwej miłości.