Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12.02.2017 R.

1. Człowiek współczesny ciągle narzeka na wymagania, jakie wynikają z Dziesięciu Przykazań, które stanowią dla nas podstawowe prawo moralne. Co jakiś czas słychać, że Kościół powinien złagodzić swoją naukę, bo jest ona nazbyt wymagająca. Tymczasem Chrystus w dzisiejszej Ewangelii nie znosi Bożych przykazań, ale jeszcze zaostrza. Daje nam wskazówkę, a mianowicie, jeśli przez życie będziemy szli sami, to wszystko jest dla nas trudne, ale jeżeli przejdziemy przez nie z naszym Mistrzem, to wszystkie wymagania będą łatwiejsze do wykonania. Jaką więc drogę w naszym życiu wybieramy?

2. Przykładem takiego pójścia z Chrystusem są dwaj bracia pochodzący z Salonik, żyjący w IX wieku, których znamy pod imionami Cyryl i Metody, a których święto obchodzimy w dniu 14 lutego. Na wezwanie do głoszenia Dobrej Nowiny ludom słowiańskim, zostawiają swoje właściwe zajęcia i idą świadczyć o Chrystusie. W tym kontekście warto zadać sobie pytanie: komu pomogło świadectwo mojego życia w odkryciu Chrystusa?

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 18:oo.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 19:30.

6. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy codziennie na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów o godz. 12:oo.

7. W najbliższą sobotę Odnowa w Duchu Świętym będzie świętowała w naszej Bazylice 50. lecie działalności w godz. od 10:oo – 14:oo. Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi o godz. 11:oo.

8. Również sobotę Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Henryka Wejmana o godz. 15:oo. Podczas tej Mszy św. Ks. Bp poświęci figurę św. Jakuba Młodszego – apostoła. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.136 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

10. W środę został zamontowany nowy mechanizm odsłaniania i zasłaniana obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt urządzenia i montażu wyniósł 5.000,-

11. Trwa montaż nowych organów. Za już złożone ofiary dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. W naszej Bazylice jest eksponowana wystawa o życiu i działalności św. Matki Teresy z Kalkuty. Wystawa będzie do środy włącznie. Nie tylko zapoznajmy się z jej treścią, ale w modlitwie przez jej wstawiennictwo prośmy, aby i naszym życiem kierowała miłość płynąca z Serca Jezusa i Serca Maryi. Po Mszy św. możemy oddać cześć św. Matce Teresie w jej relikwiach.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosław nam, abyśmy podejmowali decyzje, które będą właściwym wykorzystaniem daru wolności, który wynika z naszej wiary. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.