Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 05.02.2017 R.

1. W dwie ostatnie niedziele liturgia ukazywała nam Chrystusa jako Światło świata, w blasku którego żyje wspólnota Jego uczniów, zmierzających do zbawienia. Dzisiejsze czytania pokazują nam, że również każdy z nas, jeżeli będzie wykonywał dobre czyny, to tym światłem będzie obdzielał innych. A przez to będzie tak niezbędnie potrzebny drugiemu człowiekowi jak sól i światło. Warto więc zadać sobie pytanie, czy nasze życie jest światłem dla innych?

2. W zawiązku z 100. rocznicą objawień Pani Fatimskiej, w naszej parafii przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy codziennie - w dni robocze - na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów o godz. 12:oo.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

5. W dniu 11 lutego (sobota) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale nade wszystko mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi. W naszej świątyni nabożeństwo w intencji chorych i starszych zostanie odprawione w sobotę: Różaniec o godz. 12:oo, Msza św. i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz o godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i również możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bardzo serdecznie zapraszamy chorych na udziału w tych nabożeństwach. Rodziny i bliskich prosimy o udzielnie pomocy, aby jak najwięcej osób mogło wziąć udział w tym nabożeństwie.

6. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla osób biednych i rodzin wielodzietnych. Pomagając biedniejszym od nas, w sposób praktyczny okazujemy miłosierdzie.

7. Kalendarze parafialne na rok 2017 jeszcze możemy nabywać w zakrystii.

8. Trwa montaż nowych organów. Prosimy o wsparcie tego dzieła ofiarami na miarę możliwości. Za już złożone ofiary dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i Jego prośmy, aby udzielał nam światła łaski na trudy naszej codzienności.