Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 29.01.2017 R.

1. Już kolejną niedzielę Chrystus Pan uświadamia nam, że jesteśmy wspólnotą Jego uczniów. Mimo to, iż jest to niewielka wspólnota, to ma ona ściśle wytyczony cel, a mianowicie osiągnięcie zbawienia. Można go osiągnąć idąc drogą wskazaną przez Chrystusa w programie ośmiu błogosławieństw, który w liturgii ukazuje nam dziś Zbawiciel. Podejmijmy trud wędrowania przez życie tą drogą.

2. W tym tygodniu w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Gromnica symbolizuje Chrystusa „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego – z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 13:30 i 19:30. Przed sumą procesja wewnątrz Bazyliki ze świecami.

3. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. lutego o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską kolędę. W tym roku odwiedziliśmy 1.232 rodziny. Za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, zainteresowanie sprawami parafii, w sposób szczególny budową nowych organów oraz złożone ofiary kolędowe z serca dziękujemy. Gdyby ktoś jeszcze pragnął przyjąć kapłana w swoim domu , jesteśmy otwarci, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

8. Kalendarze parafialne na rok 2017 można jeszcze nabywać w zakrystii.

9. Trwa montaż nowych organów. Prosimy o wsparcie tego dzieła ofiarami na miarę możliwości. Za już złożone ofiary dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech spłynie na nas życiodajny dar Bożej łaski. Umocnieni nim, starajmy się kroczyć na co dzień drogą ośmiu błogosławieństw. Cieszmy się i radujmy, bo wielka jest nasza nagroda w niebie.