Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 08.01.2017 R.

1. W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2. Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Molla w jej relikwiach.

3. Również w czwartek przypada dzień imienin ks. mgr. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta w czwartek o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

4. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

5. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na bieżący tydzień: (program kolędy wywieszony jest w gablocie, przeczytać program kolędy)

6. Dziś po Mszy św. o godz. 15:oo zapraszamy na Misterium Kolędowe w wykonaniu chórów „Pax Christi” i „Kombatant” pod dyrekcją p. mgr Marii Białkowskiej – Dublasiewicz.

7. Kalendarze parafialne na rok 2017 można jeszcze nabywać w zakrystii.

8. Za ofiary kolędowe i ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

9. Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej pod dyrekcją Pani Sylwii Fabiańczyk - Makuch w naszej Bazylice w najbliższą niedzielę tj. 15 stycznia o godz. 17:oo. Serdecznie zapraszamy.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11. Ks. Arkadiuszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Od przyjęcia chrztu należymy do Kościoła. Niech świadomość tej przynależności oraz wiara wyznawana wobec świata zawsze umacnia nas w codziennym życiu, aby było ono wierne nauce naszego Zbawiciela.