Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 11.12.2016 R.

1. W tym tygodniu zakończy się pierwsza część Adwentu, w którym przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Pomocą są rekolekcje, które dziś rozpoczynamy i trwać będą do środy włącznie. Dziś nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 9:oo; 15:oo i 18:oo. Nauka dla dzieci o godz. 17:oo. Spowiedź św. codziennie od 9:oo do 10:oo i od 15:oo do 19:oo. Wystawienie Najśw. Sakramentu od 16:oo do 17:oo. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich brać udział.

2. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie o godz. 6:oo. Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 19:3o.

6. Ks. Krzysztof Maj obchodzi w tym tygodniu 30. rocznicę święceń kapłańskich. Mszę św. dziękczynną dostojny jubilat będzie sprawował w najbliższą niedzielę o godz. 12oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem szacunku i życzliwości względem Jubilata.

7. W ramach przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej świątyni, zapraszamy codziennie (w dni robocze) na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów o godz. 12:oo.

8. Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie poprzestawajmy tylko na pomocy materialnej, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię świętą.

9. Caritas naszej parafii w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Caritas również rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, mikołaje czekoladowe, jubileuszowe wydanie albumu „Bazylika św. Jana Chrzciciela” oraz kalendarze parafialne na rok 2017. Można również pobrać torbę miłosierdzia do napełnienia na paczkę świąteczną. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

10. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1119 zł z przeznaczeniem na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za przekazaną pomoc i ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Dzisiejszy świat ma bardzo smutne oblicze. Z pewnością byłoby inaczej, gdyby ludzie umieli cieszyć się sobą i tym co mają. Wychodząc ze świątyni nieśmy radość i pokój do naszych domów i środowisk.