Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 04.12.2016 R.

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami św. Jana Chrzciciela, który nawołuje nas: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Nim jednak spotkamy się z Chrystusem w królestwie niebieskim, najpierw musimy wyjść na pustynię i stanąć przed Janem Chrzcicielem, wyznać swoje grzechy i przyjąć „chrzest nawrócenia”. Dopiero wtedy Chrystus ochrzci nas Duchem Świętym. Pomocą będą rekolekcje, które rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Piotr Bieniek, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich wziąć udział.

2. Msza św. roratnia w naszej Bazylice przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej codziennie o godz. 6:oo. Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo. W dniu 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP rorat nie ma. Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 10:30; 13:30 i 19:30.

3. Również w czwartek Msza św. w intencji świętości rodzin o godz.18:oo. Po Eucharystii możliwość oddania czci św. Joannie Berettcie Molla w Jej relikwiach.

4. W piątek, 9. grudnia przypada 10. rocznica odsłonięcia i poświecenia pomnika Kornela Ujejskiego. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18:oo. Po Mszy św. „Montaż słowno – muzyczny” w wykonaniu recytatorów Studio Teatr , o godz. 19:15 odczytanie apelu i złożenie kwiatów przy pomniku na pl. Zwycięstwa.

5. W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W zawiązku z 100. rocznicą objawień Pani Fatimskiej, w naszej parafii przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy codziennie - w dni robocze - na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów o godz. 12:oo.

7. Caritas naszej parafii w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, mikołaje czekoladowe, jubileuszowe wydanie albumu „Bazylika św. Jana Chrzciciela” oraz kalendarze parafialne na rok 2017. Można również pobrać torbę miłosierdzia do napełnienia na paczkę świąteczną. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

8. Dziś ofiarami do puszek wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy nasz życiowy Adwent.