Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13.11.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Elżbietę Węgierską; w piątek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę; w sobotę – bł. Salomeę, dziewicę. W piątek możemy oddać cześć bł. Karolinie, w sobotę bł. Salomei w ich relikwiach.

2. Trwa czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Codziennie podczas Mszy św. o godz. 18:oo odprawiamy nowennę. W najbliższą niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na wszystkich Mszach św. poprzez akt zawierzenia przyjmiemy Jezusa Chrystusa jako Pana i Króla naszych serc, rodzin i umiłowanej Ojczyzny.

3. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie w godz. od 17:30 – 18:00, przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedziele i święta 15 minut przed sumą.

5. Modlitwa za zmarłych przy pomniku Męczenników II wojny światowej we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo na którą serdecznie zapraszamy.

6. Trwa montaż organów dla naszej bazyliki. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Członkowie Rady Parafialnej w ostatnią niedzielę zebrali do puszek kwotę 591 zł. na wsparcie Kościoła Prześladowanego. Za przekazane ofiary i wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

8. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo Trójcy Świętej towarzyszy nam przez cały tydzień i uzdolni nas do tego, abyśmy nie wstydzili się Chrystusa i naszej przynależności do Niego.