Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 30.10.2016 R.

1. We wtorek, w uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego - z wyjątkiem - nie będzie Mszy św. o gdz.13:30.

2. W środę, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz.: 7:oo, 9:oo, 11:30 różaniec za zmarłych i Msza św. o godz. 12:oo (za zmarłych z naszej parafii), o godz. 15:oo i 18:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo pójdziemy przed pomnik Męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za zmarłych z naszych rodzin, których groby są daleko i za tych , których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych

3. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 – 8 listopada, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św. nawiedzi cmentarz lub kościół, w czasie nawiedzenia odmówi: Ojcze nasz… Wierzę w Boga Ojca … oraz pomodli się za zamarłych może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Korzystajmy ze skarbca Kościoła.

4. Modlitwy za zamarłych w naszej Bazylice przez cały listopad od godz. 17:3o – 18:oo

5. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach przez cały rok w II wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. o godz. 18:oo, modlimy się w niedziele i święta 15 minut przed sumą.

6. Jerycho modlitewne trwać będzie od 1 – 4 listopada w godz. od 7:oo – 21:oo. W pierwszą środę do szczególnej modlitwy zapraszamy członków Kół Żywego Różańca.

7. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

8. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo – od 14:oo – 19:oo.

9. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:oo.

10. Spotkania przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 w sali katechetycznej, zainteresowanych zapraszamy.

11. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

12. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Kościół Prześladowany.

14. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

15. Dziś dzień imienin ks. inf. dr. Edmunda Cybulskiego. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego kapłańską posługę wśród nas.

16. Ks. infułatowi Edmundowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drogach codzienności w drodze do nieba.