Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16.10.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika; we wtorek – św. Łukasza Ewangelistę; w czwartek – św. Jana Kantego – kapłana; w piątek – bl. Jakuba Strzemię, biskupa; w sobotę – św. Jana Pawła II. W piątek będziemy mogli oddać cześć bł. Jakubowi Strzemię a w sobotę św. Janowi Pawłowi II w ich relikwiach.

2. Zapraszamy na modlitwę w intencji uchodźców, którzy zginęli w drodze do Europy i na wszystkich kontynentach. Uroczysta liturgia pod przewodnictwem biskupa Henryka w naszej Bazylice będzie jutro, tj. 17 października o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

5. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa wyprasza pokój w naszych sercach, rodzinach i na całym świecie. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy,

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania: klasy III gimnazjum w każdy czwartek o godz. 17:00.

7. Dziś rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 w sali katechetycznej, zainteresowanych zapraszamy.

8. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

9. Na ławkach są rozłożone karty na wypominki. Wypominki wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad od 17:30 do 18:00, oraz w niedziele i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

10. W ostatnią niedzielę na AWSD zebraliśmy kwotę 910 zł.(23 koperty). Na Fundację Dzieło Nowego tysiąclecia 1869 zł. Członkom Rady Parafialnej i młodzieży dziękujemy za zbiórkę, ofiarodawcom za przekazaną pomoc.

11. Trwają parce przygotowawcze pod budowę nowych organów w naszej Bazylice. Została pomalowana ściana i w przygotowaniu jest podłoga. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

13. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca zbierana jest na rzecz misji.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wytrwałość w wierze, miłości, modlitwie i ewangelicznym postępowaniu – to wszystko, czego nam potrzeba w oczekiwaniu na spotkanie z Panem, którego przedsmakiem jest udział w Eucharystii. Niech naszym umocnieniem na tej drodze będzie dar Bożego błogosławieństwa.