Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 02.10.2016 R.

1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika; w środę – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę, dziewicę; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w sobotę – bł. Wincentego Kadłubka. W środę będziemy mogli oddać cześć św. S. Faustynie Kowalskiej, a w sobotę bł. Wincentemu Kadłubkowi w relikwiach.

2. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa jednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy,

3. Trwa Jerycho różańcowe do 4 października w godz. od 7:00 – 21:00. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4. W pierwszą środę czuwanie i różaniec członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:00 do 21:00.

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:00 do 8:00 oraz od 14:00 – 19:00. Po Mszy św. o godz. 15:00 czuwanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

7. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19:30.

8. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

9. Na ławkach są rozłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. W ostatnie dwie niedzielę zebraliśmy na AWSD 1.825 zł. Ofiary złożyło 53 rodziny, z tego 12 z poza naszej parafii. Niech każdy ma swój udział w odpowiedzialności za przyszłość Kościoła na tej ziemi. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

10. Od poniedziałku do czwartku zostały rozebrane dotychczasowe organy. W tym tygodniu przystępujemy do prac przygotowawczych pod budowę nowych. Trzeba pomalować całą ścianę i zbadać, czy dotychczasowa podłoga będzie się nadawała, czy trzeba robić nową. Będziemy prosili o pomoc na nowe organy. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych. Niech twoja ofiara będzie wyrazem solidarności z uboższymi od ciebie. Radosnego dawcę miłuje Pan.

12. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspieramy młodzież uzdolnioną z biednych rodzin.

13. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg, który nam dzisiaj błogosławi, daje nam łaskę trwania w wierze. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem we wszystkich zwątpieniach, które nas dotykają.