Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 25.09.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Wincentego a Pulo, kapłana; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – św. Tereskę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w jego relikwiach.

3. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:00. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:00. Bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W sobotę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla wszystkich codziennie o godz. 17:30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

5. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

6. Na ławkach są rozłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Nasza parafia zalega za rok ubiegły na kwotę 3.372 zł. Na rok bieżący mamy wpłacić kwotę 12.958 zł. Prosimy i ofiary na nasze AWSD, które są wyrazem odpowiedzialności za przyszłość Kościoła na naszej ziemi.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zbierali do puszek kwotę 1.099 zł. z przeznaczeniem na pomoc ofiarom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

8. Również z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Jutro rozpoczynamy rozbiórkę dotychczasowych organów i przegotowanie do montażu nowych.

10. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo, które teraz otrzymamy, umocni w nas wszelkie dobre pragnienia w dążeniu do życia wiecznego.