Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 18.09.2016 R.

1. Pamiętajmy, że dzisiaj w kalendarzu liturgicznym jest dzień poświęcony św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana i Towarzyszy; w środę – św. Mateusza apostoła i ewangelistę; w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana. W piątek po każdej Mszy św. będziemy mogli oddać cześć św. O. Pio w Jego relikwiach.

3. W dniu 23 września (w piątek) jest akcja modlitewna „Koronka na ulicach miast. W naszej parafii zapraszamy do modlitwy: Członków Kół Żywego Różańca - pl. Lotników (ks. Piotr Szymczak); młodzież – al. Niepodległości / al. Papieża Jana Pawła II (ks. Robert Mrozowski); Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa – Brama Portowa (ks. Krzysztof Maj).

4. W najbliższą niedzielę tj. 25. września z naszej Bazyliki będzie transmitowana Msza św. przez telewizję „Polonia” o godz. 13:oo. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. Wszystkich zapraszamy na godz. 13:oo.

5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę w dniach 22 – 24 września br., w programie trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00. Jeszcze jest 4 wolne miejsca. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

6. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc ofiarom poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech. Na Miarę możliwości pospieszmy z pomocą.

8. W dniach 23 – 24 września będzie przeprowadzona zbiórka makulatury na misje.

9. Na ławkach są rozłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Nasza parafia zalega za rok ubiegły na kwotę 3.372 zł. Na rok bieżący mamy wpłacić kwotę 12.958 zł. Prosimy i ofiary na nasze AWSD, które są wyrazem odpowiedzialności za przyszłość Kościoła na naszej ziemi.

10. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Naszą wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Prasę katolicka nabywamy w zakrystii.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Im więcej z naszego życia oddajemy innym, tym większa staje się jego wartość. Przemienieni Eucharystią, zdobądźmy się na to, by otrzeć ludzkie łzy, potrzymać za rękę chorych, przytulić smutnych, pocieszyć strapionych. W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo.