Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11.09.2016 R.

1. We wtorek przypada rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa rozpocznie się w naszej Bazylice o godz.18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Uroczystości przewodniczył będzie ks. Krzysztof Maj. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż – znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają: w czwartek – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w piątek – wspomnienie św. męczenników: Korneliusz , papieża, i Cypriana, biskupa.

4. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech .

7. W niedzielę 25. września z naszej Bazyliki będzie transmitowana Msza św. przez telewizję „Polonia” o godz. 13:oo. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13:30. Wszystkich zapraszamy na godz. 13:oo.

8. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi: w Stoczku Warmińskim z obiadokolacją i ze śniadaniem oraz w Domu Pielgrzyma w Częstochowie ze śniadaniem. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Jeszcze jest 6 wolnych miejsc.

9. Kalendarze parafialne na rok 2017 można nabywać w zakrystii.

10. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał doi puszek kwotę 762 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

11. Również dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Naszą wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

12. Prasę katolicka nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Z radością pasterza, który odnalazł zagubiona owcę, głośmy światu prawdę o Bożym miłosierdziu.