Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28.08.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo; w czwartek – bł.-Bronisławę, dziewicę - Msza św. przy relikwiach; w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W czwartek przypada 77 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętamy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy Pomniku Męczenników II wojny światowej.

3. Rozpoczynamy nowy rok szkolny jako nowy rok pracy z Bogiem. Dzieciom i młodzieży przypominamy o przystąpieniu do spowiedzi i Komunii świętej.

4. Od 1 do 4 września trwać będzie Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1.09. o godz. 19:oo, zakończanie w niedzielę, 4.09. o godz. 19:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

5. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele o godz. 18:oo. Zapraszamy w sposób szczególny: ministrantów, lektorów i ich rodziny.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo do 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo i po Niej modlitewne czuwanie.

7. W piątek na Mszy św. o godz. 18:oo w naszej Bazylice będzie ósmy dzień Nowenny przed kanonizacją Matki Teresy z Kalkuty. Nowennę poprowadzą S. Matki Teresy i będą miały krótkie słowo.- zapraszamy.

8. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i po Niej spotkanie w sali katechetycznej z wymianą tajemnic różańcowych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

9. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi: w Stoczku Warmińskim z obiadokolacją i ze śniadaniem oraz w Domu Pielgrzyma w Częstochowie ze śniadaniem. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca.

10. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywać się będą Ogólnopolskie Uroczystości Dziękczynienia za Plony „2016”. Włączmy się w tę modlitwę.

11. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w zakrystii.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg błogosławi nam na czas pracy i wypoczynku.