Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21.08.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Królową; w środę św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską – po Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu; w sobotę – św. Monikę.

2. W czwartek Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w jego relikwiach.

3. Pomału kończy się czas wakacji. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do spowiedzi św. z racji nowego roku szkolnego, aby z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć czas nauki i kształtowania osobowości.

4. Trwa miesiąc sierpień - wytrwajmy w abstynencji - nasze wyrzeczenia ofiarujmy w intencji umiłowanej Matki Ojczyzny.

5. Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego, z dniem 27. sierpnia 2016 roku zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i jednocześnie mianowany wikariuszem parafii pw. Chrystusa Króla w Świnoujściu zostaje Ks. mgr Paweł Olewiński. Ks. Paweł pełnił posługę w naszej wspólnocie przez 2 lata. Z głębi serca dziękujemy Ks. Pawłowi za jego ofiarną służbę i jednocześnie życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej na dalsze lata kapłańskiego życia.

6. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi: w Stoczku Warmińskim z obiadokolacją i ze śniadaniem oraz w Domu Pielgrzyma w Częstochowie ze śniadaniem. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 28 sierpnia br. w Pyrzycach, w parafii pw. NMP Bolesnej, przy ul. Staromiejskiej 28. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13:30, a Msza św. rozpocznie się o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich i błogosławieństwa Bożego.

8. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W modlitwie prosimy Pana, aby obficie wynagrodził każdy gest pomocy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo będzie naszym udziałem w pracy i podczas wypoczynku.