Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14.08.2016 R.

1. W poniedziałek, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną uroczystością Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól, łąk i działek. Podczas każdej Mszy św. odnowimy akt zawierzenia naszego Narodu Matce Bożej. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w środę – św. Jacka, prezbitera; w sobotę – św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła.

3. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

4. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. W piątek, 19 sierpnia przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice rozpocznie się o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja, Narutowicza, Potulicka, Plac Zwycięstwa, Św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Uroczystości przewodniczył będzie Ksiądz Infułat dr Edmund Cybulski, Moderator Kurii Szczecińsko – Kamieńskiej. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do udziału wszystkich zapraszamy.

6. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrał do puszek kwotę 862 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny. Za przekazaną pomoc dziękujemy. Jednocześnie prosimy osoby, które włączyły się w akcję „Tornister pełen uśmiechu” o przynoszenie wyposażonych w akcesoria szkolne tornistrów do Caritasu.

7. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 – 24 września br. W programie przewidziana jest następująca trasa: Szczecin – Gietrzwałd – Stoczek Warmiński – Święta Lipka – Częstochowa – Szczecin. Na trasie pielgrzymki zarezerwowane są 2 noclegi: w Stoczku Warmińskim z obiadokolacją i ze śniadaniem oraz w Domu Pielgrzyma w Częstochowie ze śniadaniem. Na Jasnej Górze włączymy się w obchody Archidiecezjalnej Pielgrzymki. Koszt wyjazdu wynosi 300 złotych. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. Dnia 4. września 2016 roku papież Franciszek dokona kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkuty. Przygotowując się do tego wydarzenia Siostry Misjonarki Miłości zapraszają do wzięcia udziału w nowennie odprawianej codziennie w kolejnych kościołach i klasztorach Szczecina. Szczegółowy program nowenny wywieszony jest w gablocie.

9. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

10. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Naszą wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się w zakrystii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg błogosławi nam na czas pracy i wypoczynku.